Arrestaties en boetes bij grote actie politie in Stationsbuurt

Bij een grote controle- en handhavingsacties van politie, douane en andere diensten in de Stationsbuurt en de Rivierenbuurt zijn donderdag verschillende personen gearresteerd. Er werden veel boetes opgelegd wegens zwartrijden.   

Door

Volgens de gemeente is er in de drukke zone tussen de grote stations veel mis. “De grote verkeersaders die door de wijken lopen en de prostitutiezone zorgen voor druk op de leefbaarheid, veiligheid en openbare orde,” aldus een woordvoerder.

Ten aanzien van het verkeer betekent dat veel overlast en onveiligheid door hard rijden, rijden onder invloed, foutparkeren en bellen tijdens het rijden. Er werden bij de verkeersactie 148 voertuigen gecontroleerd. Dat leidde tot 45 bekeuringen. Ook zijn er aanhoudingen verricht en auto’s in beslag genomen wegens rijden onder invloed en voor rijden zonder geldig rijbewijs.

Controle van een busje met een drugshond. | Foto: Gemeente Den Haag

Een persoon is aangehouden omdat hij nog een gevangenisstraf moet uitzitten van bijna zes jaar voor drugshandel. Ook reed een man rond 433 kilo illegale (‘niet-veraccijnsde’) shishatabak. Die is in beslag genomen en er volgt nog een naheffing voor bijna 100.000 euro.

De belastingdienst scande voertuigen, waarbij er twaalf in beslag zijn genomen als dwangmiddel wegens een belastingschuld van in totaal ruim 42.500 euro. Twee keer is er direct betaald. Er is acht keer een wielklem gezet; twee voertuigen zijn weggesleept.

Controles in tram

Controleurs van de HTM hebben een recordaantal van 229 bekeuringen uitgeschreven wegens zwartrijden. Er zijn meer dan honderd trams gecontroleerd. De politie moest vaak assistentie verlenen. Hierbij zijn negen aanhoudingen verricht onder meer wegens drugsbezit, het verstoren van de openbare orde, verzet en belediging van ambtenaar in functie.

Een team van de NS controleerde ongeveer 6200 treinreizigers bij Station Hollands Spoor. Daarbij zijn 55 bekeuringen uitgedeeld voor zwartrijden. Twaalf reizigers werden beboet omdat ze geen geldig identiteitsbewijs konden laten zien, achter iemand door de toegangspoorten liepen, aan het roken waren in de stationshal of een nooduitgang misbruikte.

Garagecontroles

In het controlegebied zijn donderdag ook zeven autogarages gecontroleerd. Geen van de bedrijven stond geregistreerd in het Digitaal Opkopersregister (DOR). Om illegale praktijken tegen te gaan, moet deze handel verplicht door bedrijven worden bijgehouden in het DOR. Dat deden de zeven garages niet. De Omgevingsdienst Haaglanden (ODH) heeft bij vier garagebedrijven milieu-overtredingen geconstateerd. De Vreemdelingenpolitie (AVIM) trof bij één garage iemand aan die daar illegaal werkzaam was.

 

Ook werd een woning gebruikt voor illegaal sekswerk. En Stedin heeft zeven keer fraude aan de meters geconstateerd

 

Pandbrigade

De pandbrigade controleerde op illegale bouw, onrechtmatig wonen en ongewenst gedrag van huisbazen. Er werden 42 woningen bezocht, waarvan er bij de helft iets mis was, zoals illegale bouw, uitkeringsfraude en mensen die wel waren ingeschreven, maar er niet woonden of andersom. Ook werd een woning gebruikt voor illegaal sekswerk. En Stedin heeft zeven keer fraude aan de meters geconstateerd, waarbij twee keer is overgegaan tot afsluiting.

Verder constateerde de Pandbrigade zes keer een te hoge huur. De hoogste huur die niet klopte was 1.398 euro per maand, 699 euro te veel. Ook werd te hoge huur geconstateerd in een voormalig bedrijfspand, dat voor tijdelijke verhuur is ingericht. Het tarief zou moeten liggen rond de 180 euro, maar de bewoners betaalden tussen de 500 en 1000 euro per persoon per maand. Verder was in het pand de brandveiligheid niet in orde. De brigade heeft overwogen direct tot sluiting over te gaan, maar dit zou betekenen dat de bewoners op straat waren komen te staan. Daarom is besloten de zoon van de eigenaar direct de rookmelders in orde te laten maken, waartoe meteen een elektriciën werd opgetrommeld.

Allerlei overtredingen

De politie heeft verder in de wijken nog eens 61 bekeuringen uitgeschreven voor allerlei overtredingen. Het ging bij voorbeeld om alcoholgebruik, softdrugsgebruik, bedelen, illegaal parkeren en het verstoren van de openbare orde. Ook werd bij iemand inbrekerswerktuig aangetroffen en de betonschaar is in beslag genomen. Het Handhavingsteam Centrum heeft nog eens 48 boetes en zes waarschuwingen uitgedeeld voor onder meer het overtreden van het blow-, alcohol- en bedelverbod, met de brommer of snorfiets niet op de rijbaan rijden, een rood licht negeren of voor foutparkeren, bellen op de fiets.

 

Standaardportret
Bekijk meer van