Rust en zon bij de nieuwe Beachclub Zen in Kijkduin

Bij Beachclub Zen in Kijkduin komen de gerechten direct van de houtskoolgrill, hangen kinderen in de speeltoestellen en kun je terecht voor een rustgevende yogasessie in het zand. “Wij gaan voor geluksmomentjes op het strand.”

Door

Dit is het eerste strandseizoen voor Martijn Afink (48) en Iris Afink-Brand (36), maar de horeca is niet nieuw voor ze. Martijn heeft dertig jaar gewerkt in managementfuncties in de horeca in Amsterdam en Rotterdam – ook op de SS Rotterdam. Iris organiseerde events op datzelfde schip. Van het een kwam het ander. Het stel heeft hard gewerkt om hun droom te realiseren. Iris: “We wilden altijd al op het strand werken en voor onszelf beginnen. Afgelopen zomer stond het vrij nieuwe Otrobanda te koop. De buren van Beachclub Birds, toevallig ook goede vrienden van ons, hebben ons op deze kans gewezen. Ik gaf daar al yogalessen. Een plus een was twee!”

Vijf dagen

Martijn en Iris hebben de hele zaak overgenomen, inclusief het wit met olijfgroene interieur. 1 maart mochten ze het strand op om op te bouwen en binnen vijf dagen was dat gebeurd. Martijn: “Het was zó intensief. Spannend ook. We hebben keihard gebuffeld in die paar dagen, met vrachtwagens met containers, shovels, elektriciens en loodgieters die de wc’s installeerden. Het is eigenlijk van de zotte dat dit ieder jaar nodig is.” Hij verwijst daarbij naar de discussie in de lokale politiek over de vraag of strandtenten jaarrond moeten kunnen blijven staan of niet. “Dat is in ieder geval wel duurzamer, want dan kun je zonnepanelen op het dak leggen. Nu moeten we vóór 1 november alles hebben afgebroken. We kunnen best dicht blijven, als we maar mogen blijven staan.”

 

We zijn de op een na laatste strandtent van dit stukje strand, hier vind je nog echte rust
Martijn Afink, eigenaar Beachclub Zen

 

Op het strand biedt Iris yogales aan. Ze ging er twee keer voor naar India. Daarna werkte ze bij een yogastudio in Rotterdam en Den Haag. De yogabeoefenaars verzamelen zich bij de Beachclub en gaan daarna richting zee om de oefeningen te doen. Daarna is er tijd voor een licht ontbijt of een kopje thee. Martijn benadrukt dat het niet een en al yoga en ‘zweverigheid’ is: “Nee, de naam Zen komt daar ook niet vandaan. We willen allerlei geluksmomentjes op het strand. De voetjes in het zand, het zonnetje op je bolletje, een cocktail in de hand. Heerlijk relaxen. Iedereen is welkom. We zijn de op een na laatste strandtent van dit stukje strand, hier vind je nog echte rust, vlak bij de Zandmotor.”

Ribeye

Een groot deel van het personeel van Otrobanda komt terug. De keuken is wel veranderd: de Portugese specialiteiten hebben plaatsgemaakt voor lekkers van de houtskoolgrill. Op het menu staan ribeye, zalm en vis uit de Noordzee, maar ook shoarma van aubergine. De wijnkaart staat vol lichte wijnen van de Haagse wijnhandelaar Wine & Spirits. “We verkopen vooral zomerwijntjes, zoals een pinot grigio blush of een verdejo,” licht Martijn toe. Ook andere dingen van de kaart worden waar mogelijk lokaal ingekocht. Er is binnen plek voor tachtig mensen, buiten voor 240. “We hebben ervoor gekozen om alles neer te zetten zoals het er vorig jaar stond. De grote veranderingen komen volgend jaar wel. Mijn zoons van negentien en zestien helpen mee in de keuken en de bediening. We duimen dat de zon schijnt tot november en dat onze hond Luna en onze dochter van tweeënhalf het net zo naar hun zin hebben als wij hier.”

Beachclub Zen, Strand Zuid 21, dagelijks open van 09.00 uur tot laat voor ontbijt, lunch en diner. Meer informatie: www.beachclubzen.nl

De redactie biedt u dit verhaal gratis aan. Meer Haagse verhalen? Neem een (proef)abonnement op weekkrant Den Haag Centraal. Elke donderdag in de bus. De krant is ook verkrijgbaar bij onze verkooppunten.

Standaardportret
Bekijk meer van