Van brassbands tot boulderen: SummerFest laat binnenstad zien op z’n best

Een fietsend orkest, salsaworkshops en modeshows. Tijdens het hemelvaartweekend tovert SummerFest het centrum om tot een zomers spektakel.

Door

De Haagse binnenstad staat van donderdag tot en met zondag volledig in het teken van de zomer. Het evenement ShoppingNight, dat zeventien jaar lang op één avond plaatsvond, wordt dit hemelvaartweekend vervangen door SummerFest, dat vier dagen lang een breed programma met muziek, winkelacties en gratis activiteiten aanbiedt verspreid door het centrum. De organisatie vond het tijd voor vernieuwing. “Als het dan toch anders moet, dan doen we het ook echt anders,” vertelt Diana Boer, marketing manager bij Stichting Binnenstadsmanagement (voorheen Bureau Binnenstad). “We willen dat mensen de stad opnieuw ervaren. We laten als het ware de binnenstad zien op z’n best. Ga naar een museum, pak een terrasje, laat je verrassen. Dit is letterlijk de start van de zomer.”

 

We willen laten zien wat er allemaal wél kan in de binnenstad
Diana Boer, Stichting Binnenstadsmanagement

 

De organisatie wil graag benadrukken dat er allerlei mogelijkheden zijn. Door de aanstaande NAVO-top zijn verschillende evenementen geschrapt, maar Boer ziet SummerFest als een positief antwoord. “We willen laten zien wat er allemaal wél kan in de binnenstad. Er is genoeg ruimte, genoeg creativiteit en genoeg energie. Dit is ons tegenoffensief.”

Het programma van SummerFest is breed opgezet. Op de Grote Markt staat een DJ-toren waar van donderdag tot en met zondag muziek klinkt. Door het centrum zijn er optredens van brassbands, Caribische muziekformaties en een orkest dat zich al spelend voortbeweegt op een lange tandem. Er zijn steltlopers, dansers en acts zoals de Zingende Kapsters, die al wandelend haartips geven aan voorbijgangers.

Modeshow

Een element dat behouden is uit ShoppingNight is de modeshow, maar dan in een ander jasje. Waar eerder een vaste catwalk op de Grote Marktstraat werd gebouwd, worden dit keer op drie plekken in de binnenstad lopers uitgerold zodat de modellen tussen het winkelende publiek doorlopen. “Zo is de show geïntegreerd in het winkelgebied,” legt Boer uit. “Je hoeft er niet voor naar een vaste plek.”

 

Het is een goede manier om kennis te maken met de boulderen
Diana Boer, Stichting Binnenstadsmanagement

 

Ook veel winkels doen op hun eigen manier mee aan SummerFest. Zo geeft schoenenwinkel Nelson korting op slippers en worden er bij Zeeman cocktails geserveerd. Ook worden er honderd goodiebags uitgedeeld met producten van winkels uit het centrum, maar ook ijsjes en zonnebrandcrème gaan rond.

Er is ook ruimte voor rust. In de Grote Marktstraat staat een ‘relaxerette’, een caroussel met hangmatten waar bezoekers in kunnen liggen. En er is een grote strandstoel, ‘zo hoog dat een trapje nodig is om erin te komen’. Sportieve bezoekers kunnen terecht bij Beest Boulders, een sportlocatie die zich richt op boulderen. Tijdens SummerFest mogen mensen daar vier dagen lang gratis klimmen. Boer: “Een goede manier om kennis te maken met de sport.”

SummerFest, donderdag 29 mei, 12.00-21.00 uur, vrijdag 30 mei, 10.00-18.00 uur, zaterdag 31 mei,  10.00-18.00 uur en zondag 1 juni, 12.00-18.00 uur, centrum. Gratis. Meer informatie: www.denhaag.com

Standaardportret
Bekijk meer van