Film kijken met het bord op schoot bij Cinema Culinair

Cinema Culinair vertoont films en serveert daarbij de gerechten die de acteurs eten. In oktober komt het evenement naar Den Haag.

Door

Wie van film en van eten houdt, heeft zich vast wel eens afgevraagd: wat eten die personages daar precies? En belangrijker nog: hoe zou het smaken? Zoals de ratatouille in de gelijknamige film, die de beruchte restaurantrecensent Anton Ego terugvoert naar zijn jeugd en hem in één klap gelukkig maakt. Of de tomatensaus in ‘Goodfellas’, waarvoor maffiabaas Paulie met een scheermesje de knoflook snijdt, zo flinterdun dat die zou versmelten met de olijfolie.

Bij Cinema Culinair kijk je een film en krijg je de gerechten geserveerd die in die film worden gegeten. “What you see, is what you eat,” legt organisator Rutger van Stigt Thans uit. Zijn team serveert zeven gerechten uit, precies op de momenten dat ze ook in de film worden gegeten. “Dat lekkere hapje eet je tegelijk met de hoofdrolspeler.”

Buurtinitiatief

De eerste editie van Cinema Culinair vond plaats in 2013. De totstandkoming, dat is nog wel een grappig verhaal, zegt Van Stigt Thans. De twee oprichters wilden met een filmclubje hun Rotterdamse buren wat dichter bij elkaar brengen. Daar bleek op den duur weinig animo voor, totdat er ook alcohol in de mix kwam. “Ze besloten de drankjes te serveren die ook in de film gedronken werden. Sindsdien bleven de buren terugkomen.” Het concept ontwikkelde zich door naar eten.

 

De vraag is: kunnen we van deze film een volwaardig zevengangenmenu maken?
Organisator Rutger van Stigt Thans

 

Dit jaar is onder meer ‘The Menu’ te zien, waarin een groep afreist naar een eiland voor een exquis diner van een bekende chef-kok. Aan het einde van een, om het zacht uit te drukken, nogal hectisch diner, is er een gast die gewoon een ouderwetse, sappige cheeseburger wil. “En net als in de film geven we die dus mee in een zakje, alsof je hem ophaalt bij je favoriete fastfoodrestaurant,” zegt Van Stigt Thans.

Verder wil hij niet al te veel verklappen over hoe zo’n avond film en eten er precies uitziet. In ieder geval bootst de staf van Cinema Culinair de sfeer in de film na, ‘best wel tot in detail’. “Dat zit bijvoorbeeld in kleding, of in kleine dingen uit de film die bij ons ook terugkomen. Wat we doen, zit eigenlijk best dicht tegen theater aan.”

Militaire operatie

Naast ‘The Menu’ zijn in hotel Park Centraal tussen donderdag 10 en zondag 20 oktober de films ‘Chef’, ‘Chocolat’ en ‘Julie & Julia’ te zien, inclusief bijpassend diner, of een high tea in het geval van ‘Chocolat’. Aan de filmdiners gaan een strenge selectie en een nauwkeurig proces vooraf, legt de organisator uit. “We kijken heel veel films, met pen en papier op de bank. De vraag is altijd: kunnen we hier een volwaardig zevengangenmenu van maken? Als dat zo is, gaat onze vaste chef-kok ernaar kijken en de gerechten opzoeken.”

Lachend: “En dan mag zij gaan bedenken hoe ze het in godsnaam voor elkaar gaat krijgen om al die gerechten precies op het juiste moment in de film voor te zetten aan onze gasten. Daar komt aardig wat logistiek bij kijken, het is net een militaire operatie. Maar juist dat is het stukje waar wij heel goed in zijn. De bioscoop is beter in het vertonen van films en er zijn restaurants waar je beter eet dan bij ons. Maar een film volledig meekrijgen en die beleven met al je zintuigen, dat is ons dingetje.”

Cinema Culinair, donderdag 10 tot en met zondag 20 oktober, hotel Park Centraal. Meer informatie: www.cinemaculinair.nl

Standaardportret
Bekijk meer van